| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Height - Seated (Max) | 2.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.2 MHz |
| Q Factor | 40 |
| Core Material | Ferrite |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54499
Ext.Price$0.54499
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54499 | $0.54499 |
| 10 | $0.43901 | $4.39010 |
| 25 | $0.40181 | $10.04525 |
| 50 | $0.36776 | $18.38800 |
| 100 | $0.33659 | $33.65900 |
| 300 | $0.32018 | $96.05400 |
| 500 | $0.30458 | $152.29000 |
| 1000 | $0.28780 | $287.80000 |
